O inkluzi

  • O inkluzi se v současné době hodně diskutuje, je to  téma, které vzbuzuje emoce. Obecně můžeme napsat, že v inkluzivním...

    Číst dál...

O projektu

  • Projekt Podpora inkluzivního vzdělávání v Ústí nad Labem reaguje na současné potřeby města, které souvisí se...

    Číst dál...

Klíčové aktivity

  • Aby společné vzdělávání fungovalo, měla by na něj být „škola“ náležitě připravena. Tato připravenost nenastává...

    Číst dál...

V prosinci 2017 proběhl na školách zapojených do projektu Podpora inkluze v Ústí nad Labem vánoční workshop na téma Kniha pod stromeček aneb čteme s dětmi.

Pro děti a jejich rodiče byly připraveny tématické vánoční dílny. Děti si mohly vyrobit záložku do knihy, malou knížečku nebo si  ve čtenářském koutku poslechnout pohádku.

Rodiče obdrželi brožurku s informacemi, ve které našli například informace o zajímavých internetových portálech týkající se dětského čtení, o aktivitách školní knihovny a dětského oddělení městské knihovny a jiné.

Do každé školní knihovny přibyly v rámci projektu nové knihy, které si školy vybraly. Na ZŠ Stříbrnické se tak žáci mohou těšit například na knihu Tobiáš Lolness odTimothée de Fombelle, na ZŠ Anežky České zase děti určitě potěší komiksové vydání Pána prstenů a žáky na ZŠ škole Hlavní  jistě zaujme netradičně pojatá, ilustrovaná a informacemi nabitá kniha NAD ZEMÍ / POD VODOU.